כה אמר זבולוני
Bookmark and Share
9/9/2003
 
 

ערוץ 3 - חדשות היום - אמרתי לכם! - מדינת דניה
   

 
[00:01] קריינית: רעיון שלוקח את הדברים צעד אחד קדימה, אולי כמה צעדים ארוכים קדימה. על מדינת דָנְיה כבר שמעתם? סביר להניח שלא,
[00:11] קריינית: אבל לפי חזונו של אלי זבולוני צריך להפריד את גוש דן ממדינת ישראל, ולהכריז עליו כמדינה עצמאית – דעה אישית.
[00:18] אלי זבולוני: אזור גוש דן מכיל חלק ניכר מהאוכלוסייה השפויה של מדינת ישראל, הוא נושק לים, הוא גובל בשדה התעופה, ותושביו עסוקים בעיקר בהתאמה של גבינות ליין, ולא במחשבות על בית המקדש השלישי.
[00:30] אלי זבולוני: תושבי הגוש גם משלמים את מירב התקציב של מדינת ישראל, אך מצד שני אינם זוכים ליהנות ממנו כלל ועיקר.
[00:37] אלי זבולוני: הם שומעים מבוקר ועד ערב, על צמיחה כלכלית, או כעת על בלימה וצמיחה כלכלית,
[00:42] אלי זבולוני: אך רואים כיצד מיטב כספם הולך להקמת הטיילת בחברון, או להקמת כביש הגישה בין רמות אביונה לבין מעלה חורון צפון-מערב א'.
[00:52] אלי זבולוני: לאור זאת, נראה שאין ברירה אלא להיפרד, ובמלים אחרות: להיפרד מישראל לשלום.
[00:57] אלי זבולוני: הבה נכריז על אזור גוש דן כעל מדינה עצמאית – מדינת דָנְיה. מדינה שתאמץ את החוקים של מדינת ישראל: שוויון וחופש לכל אזרחיה.
[01:06] אלי זבולוני: נשמע קצת הזוי? אולי. אבל תחשבו איזה כף יהיה לשמוע את המשפט: כאן רובי ריבלין מירושלים המעטירה, הבנויה שחוברה לה יחדיו, ולדעת שזה יושב ראש פרלמנט בארץ אחרת, רחוקה, רחוקה.
[01:24] קריינית: פאר, חזון או הזיה?
[01:25] פאר ויסנר: זה ממש לא חזון. אני חושב שאנחנו מדינה קטנה, עם מספר מאוד מצומצם של תושבים, קודם כל נתחיל לשמור על הארץ הזאת. כתוב כאן: לעובדה ולשומרה, נפסיק לעבוד רק את האדמה הזאתי ולזהם אותה. תפקידו של כל אזרח ....