כה אמר זבולוני
Bookmark and Share
 
6.8.2005
 
 לחצו לגרסה מוגדלת
ראשי יש"ע נמשחים לכהונתם
(לחצו לתמונה גדולה יותר)


משחק באש
אלי זבולוני

לא חלפו דקות מהמעשה הנורא של החוזר בתשובה עדן נתן זאדה ולנגד עינינו הופיע אפי איתם, ובעיניים רושפות וקול מאיים הכריז: "אל תנסו אפילו להאשים אותנו בזה".
מה קרה אפי איתם ? הכובע בוער על ראשך ? או אולי עמוק בלבב פנימה אתה יודע שיש סיבה להאשמות.

הטבח בשפרעם הוא פועל יוצא של השימוש המסיבי בדת ובאלוהי ישראל במלחמה נגד ההתנתקות, אלמנט שראשי יש"ע דאגו ללבותו ללא הרף. לאחר חודשים של שטיפת מוח המתמקדת באמירה הגזענית: "יהודי לא מגרש יהודי", אין פלא שהשוליים "הפראיים" של החברה החרדית לאומית השלימו את הסיפא המתבקשת: "אבל יהודי, רוצח גם רוצח ערבי".

למדתי בבתי ספר דתיים בירושלים ותקופה קצרה אף ביליתי בתנועות הנוער הדתיות - בני עקיבא והצופים הדתיים. היהדות לאורה התחנכתי דגלה בכבוד האדם באשר הוא אדם, ובכך ש"על הכל יום הכיפורים מכפר חוץ מאשר על חטאים שבין אדם לחברו". לא דיברנו על קדושת קברים, לא היללנו את רגבי אדמת פלשת ולא חלמנו על הקמת מדינת הלכה.

בינתיים עברו מספר שנים, הארץ גדלה, והיהדות שינתה פניה.
יהדות שבה טיפוס כ "רב" צוריאל, שרכש את ציונותו בקהילת קודש של אמריקא מאחל מחלות ממאירות ותאונות דרכים למסייעים בהתנתקות. יהדות בה הרב הראשי של צפת מתגאה בנסים שנפלו על גוש קטיף, וכאשר מזכירים לו שרק לפני מספר שבועות נהרגו מספר אנשים בפגיעה ישירה של פצצת מרגמה - מתגאה הנ"ל בגדולתו של בורא עולם ובחיוך שמנוני הוא מתרץ: "טוב, הם לא היו יהודים" (אלא רק פועלים תאילנדיים א.ז). יהדות שבה טיפוסים סהרוריים עורכים טכסים פגאניים כ"פולסא דנורא" ודומיהם, זו יהדות אלימה וגזענית ושונה תכלית השינוי מהיהדות של בתי הספר "דוגמא" ו"מעלה" שלאורם התחנכתי.

קיים בי חשד עמום, כי זו גם אינה יהדותם של ראשי מועצת יש"ע , אבל נוח להם מאוד להשתמש בה לשלהוב היצרים ולסחיפת ההמון הקנאי.
יתרה מזאת, אף אם תצא בת קול מן השמים ותאמר "סורו בני מן הכיבוש המשחית, כי לא זאת הארץ אותה נתתי לכם". הרי סביר ששירת "הקדוש ברוך הוא אנחנו אוהבים אותך" תוחלף בקריאות לסירוב תפילה המוני. רבים יאמרו שאלוהים הזה הוא סך הכל די קשיש ואולי אפילו נשתבשה דעתו, שהוא וחבר מלאכיו הם סך הכל פושעים מועדים, וכמובן שלא נשכח לו את חטאי העבר, את הפוגרומים, הגלות וכל השאר.
לא יחלוף זמן רב, וימצאו להם אלוהים אחרים על פניו - בזה הם די מומחים.

ולא רק בזה חטאם, שנים הרגילו את צאן מראיתם לכך שיש מדינת ישראל, ויש מדינת המתנחלים. אט אט יצרו את הנורמה שחוקי מדינת ישראל תופסים רק אם אינם מתנגשים באינטרסים שלהם. תרבות זו של אי ציות לחוק מניבה את פרותיה הבאושים. וכי מה חשבו להם שהצבעות כפולות במערכה הראשונה
(100% מהנאשמים הם תושבי התנחלויות - א.ז) והסתננות לשטח שהכניסה אסורה אליו במערכה השניה לא יגרמו לכך שהאקדח ירה במערכה השלישית?

לא תוכלו להתנער מהאחריות לעשבים שצמחו בערוגותיכם, מברוך גולדשטיין ועד לנבל הנוכחי. כל עוד לא תקיאו מקרבכם את נוער הגבעות, את אנשי תקוע ותפוח ואת קיצוני חברון האשמה תהיה כולה עליכם.
שיחקתם באש, והנה גרמתם לתבערה גדולה שאם לא תשכילו לעצור אותה מבעוד מועד תעלה את כולנו בלהבה גדולה השמיימה.

 

 

כל הזכויות שמורות אלי זבולוני © 2018